(UŽIVO/VIDEO/FOTO) VOŽDOVAC – PARTIZAN! Crno-beli pred novim porazom, nervoza u finišu

[ad_1]

Crno-beli su jesenas bili ubedljivi protiv ekipe iz Zaplanjske ulice, ali još pamte poslednji duel sa „zmajevima“ u gostima kada su prosuli bodove za samo tri minuta.

Loading...

Partizan je pred imperativom pobede budući da su njegovi glavni konkurenti Crvena zvezda i Radnički u subotu zabeležili trijumfe, a eventulani novi kiks samo bi produbio krizu u taboru vicešampiona Srbije.

U sastav crno-belih se posle dužeg vremena vraćaju Miroslav Vulićević i Zlatko Šehović, dok se posle odrađene suspenzije protiv Radničkog u timu nalaze Saša Zdjelar i Goran Zakarić, ali je najveće iznenađenje izostanak golmana Vladimira Stojkovića koga će zameniti Filip Kljajić.

VOŽDOVAC – PARTIZAN 1:0 (0:0)

Strelac: Srnić u 60. za Voždovac.

Stadion: Voždovca. Sudije: Momčilo Marković, Milovan Ristić, Dragan Bogićević.

VOŽDOVAC:  Ilić – Ćirković, Matović, Jovanović, Mikić – Pavlović, Srnić (od 74. Purtić) – Trujić, Luković, Arsić – Stuparević.

PARTIZAN: Kljajić – Vulićević, Ostojić, Pavlović, Šehović – Zakarić, Zdjelar, Šćekić (od 78. Georgijević), Kosović (od 62. Pantić) –  Nikolić, Rikardo.

Tok meča:

92′ Gužva u kaznenom prostoru Partizana i posle nekoliko pokušaja nisu uspeli da dođu do gola.

90′ Bliži se kraj regularnog dela igre. Čeka se visina sudijske nadoknade i čini se da crno-beli mogu najviše do boda u ovom trenutku.

84′ Nervoza u finišu meča. Partizan grčevito želi da dođe do boda, sada su iznudili slobodan udarac, posle koga Trujić izbacuje u aut.

76′ Stativa za Lukovića. Odlična šansa za nekadašnjeg Zvezdinog igrača, ali nema gola.

75′ Gužva u kaznenom prostoru Partizana, ali Voždovac nije došao do šanse za novi gol. Prethodno je pokušao Lazar Arsić.

69′ Najbolja šansa za Partizan u nastavku. Šutirao je Šćekić posle centaršuta Pantića, ali golman Ilić je imao briljantu intervenciju.

67′ Pokušao je Zdjelar posle kornera da ugrozi „zmajeve“, ali lopta odlazi pored gola.

60′ GOOOL! Voždovac vodi 1:0. Strlac je Dragoljub Srnić posle katastrofalne greške Bojana Ostojića. Iskusni štoper je poklonio loptu nekadašnjem saigraču iz Čukaričkog, koji je sam izleteo ispred Kljajića i rutinski ga matirao.

Starsportphoto

58′ Partizan pomalo prebacuje loptu na polovinu domaćih iznudivši korner, ali ništa više od toga na isteku jednog sata igre.

Meču na Voždovcu prisustvuje i dugogodišnji fudbaler Partizana Zvonimir Vukić, koji je u crno-belom dresu sakupio čak 120 nastupa i postigao 60 golova.

55′ Opet je Trujić stavio na muke odbranu crno-belih. Ovaj put se Kljajić dobro isprečio i spasao mrežu gostiju.

52′ Potencijalno dobar napad crno-belih završen je mlakim pokušajem Zakarića, čiji udarac je Ilić lagano zaustavio.

47′ Odlična šansa za Trujića. Odlično se namestio ofanzivac Voždovca i malo je falilo da domaćem timu donese vođstvo.

46′ Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme

45′ Igraće se još jedan minut zaustavnog vremena, a na isteku regularnog dela Luković je za malo zakasnio na centaršut koji je bio potencijalno opasan po crno-bele. Odmah nakon ovog napada, sudija je označio kraj prvog poluvremena.

44′ Slično kao i Pavlović, pokušao je i Rikardo glavom da savlada Ilića, ali je lopta ponovo otišla pored gola.

42′ Opet je gužva u kaznenog prostoru domaćih posle centaršuta Zakarića, ali još nema promene rezultata pošto je Šehović gađao daleko preko gola.

39′ Mlak pokušaj Trujića na drugoj strani, Kljajić lako interveniše.

38′ Dobar pokušaj Zakarića, ali Ilić brani. Crno-beli su bolji rival u finišu poluvremena.

36′ Sporna situacija na ivici kaznenog prostora domaćih gde sudija Marković nije video start Stuparevića nad Zdjelarom, zbog čega je pobesneo Zoran Mirković.

34′ Izuzetno dobra šansa za Pavlovića, ali je mladi štoper crno-belih propustio šansu da postigne prvenac i donese Partizanu vođstvo protiv Voždovca.

31′ Neoprezan faul jednog igrača domaćih nad Rikardom. Slobodan udarac za Partizan, ali lopta završava u naručju Ilića.

25′ Prvi konkretan pokušaj za Partizan imao je Kosović, ali lopta je zavrila pravo u rukama Ilića.

19′ Čarke na terenu. Opet je Nikolić u centru pažnje posle koškanja sa Ćirkovićem. Ubrzo su uleteli Pavlović i Luković da se obračunaju sa Partizanovim napadačam, od svega slobodan udarac za crno-bele.

17′ Matović solidno šutira, ali to je bio lak posao za Kljajića.

12′ Odlična šansa za Voždovac, ali je Luković mlako šutirao ispred Kljajića, koji mu je pravovremenom reakcijom skratio ugao.

10′ Napad domaćih zaustavljen je sviranjem ofsajda. Na drugoj strani napad crno-belih je završen posle centaršuta Vulićevića koji je ukrotio golman Ilić.

9′ Solidan pokušaj Andrije Lukovića završio je pored gola.

6′ Loš centaršut Zakarića završio je u autu. Čini se da se Partizan malo oslobađa posle početne konfuzije i da polako preuzima konce igre.

5′ Uzvraća i Partizan na drugoj strani. Korner za crno-bele posle akcije po levoj strani, ali gosti intervenišu.

1′ Korner za Voždovac i velika gužva u šesnaestercu Partizana nije urodila plodom, pa će Kljajić ubaciti loptu u polje.

1′ Utakmica je počela.